סקירה: מכונת ניסור פנטרודר 

ה-Pentruder CBK פותח על בסיס של יותר מ-25 שנות ניסיון בתחום הייחודי הזה. עם טיפול נכון, המוצר מציע ביצועים, בטיחות ואמינות יוצאים מן הכלל.

חיוני מאוד שכל מי שעובד עם או בקרבת המסור יקרא ויבין את תכולת המדריך הזה לפני תחילת העבודה. רק ע"י קריאה והבנה של המדריך, המפעיל יהיה מסוגל לנצל את התכונות והיתרונות של Pentruder 8 – 20HF. אנו בטוחים שהשקעתך בציוד זה ותכונותיו הרבות ישפרו את היתרון התחרותי שלך ואת הרווחיות!

מכונת ניסור בטון Pentruder 8 ‑ 20HF

מייצגת סוג חדשני מאוד ובטיחותי מאוד של מסור קיר הבטון. מכונת Pentruder 8 ‑ 20HF פותחה ומיוצרת ע"י חברת Tractive AB בשבדיה בתהליך בו המודעות לבטיחות, לביצועים ולאמינות היוו שיקולי תכנון החשובים ביותר.
ע"י ניצול הניסיון והידע שהצטברו במשך הרבה שנים בתחום ייחודי זה, עיצוב חדש זה יכול להציע למשתמש יתרונות גדולים, לדוגמה – יחס ביצוע למשקל הטוב ביותר בשוק.
ה- Pentruder 8 ‑ 20HFמציעה איכות יוצאת מן הכלל. היא מהווה פסגה של יעדים מדויקים של איכות ובטיחות שנקבעו בכל שלב, מהרעיון הראשוני ועד למוצר המוגמר.

אזהרה! המגן חייב להיות מותקן בכל זמן פעולת המכונה.

ראש מסור Pentruder CBK

מכונת Pentruder 8 – 20HF היא המכונה היעילה ביותר לחיתוך בטון הזמינה כיום בשוק. המכונה מציעה תכונות רבות על מנת לאפשר לך לעבוד בצורה בטוחה יותר, קלה יותר ויעילה יותר.
· משקל נמוך, רק 23.5 ק"ג לראש המסור ללא מנוע, ו-15.5 ק"ג עם מנוע 22 kW. מכונה אידיאלית לחיתוך עם דיסקים בקטרים מ-800 עד 1600 מ"מ.

 • ראש מסור במשקל נמוך, הבנוי מרכיבים באיכות תעופתית מאלומיניום עם חוזק מתיחה גבוה. אין שימוש ביציקות.
 • אביזר שחרור מהיר של מנוע HF בראש המסור. לוקח רק כמה שניות להרכיב או לפרק את המנוע.
 • מנגנון שחרור מהיר של ראש המסור על ומהמסילה. גלים אקסצנטריים על ראש המסור מאפשרים להרכיבו או לפרקו מהמסילה בקלות רבה.
 • מערכת הרכבת דיסק מעולה עם אביזר חיבור מהיר, מוגן פטנט.
 • גלילי מסילה קוניים בעלי ניקוי עצמי מספקים בקרה אופטימאלית של ראש המסור לאורך המסילה. הגלילים ניתנים לכוונון קל ומספיקם פעולה אמינה לאורך זמן. גלילי ההובלה מסודרים באותו המישור כמו דיסק המסור, לפיזור אופטימאלי של הכוח.
 • תיבת תמסורת להורדת המהירות, המשומנת בשמן, במנוע HF עם תמסורות לולייניות מדויקות.
 • לגישה אופטימאלית, זרוע המסור ניתנת לסיבוב של 360 מעלות בכל כיוון.
 • ראש המסור קולט דיסק בקוטר של 925 מ"מ.
 • מערכות כפולה של קירור מנוע, כלומר – הן הרוטור והן הסטאטור מקוררים על מנת להבטיח יעילות גבוהה ופעולת כוח מתמשכת.
 • אספקת מים יעילה למרכז הדיסק דרך אוגן הדיסק, גם עבור דיסק חיתוך שטוח.
 • מנועי התנועה וההזנה מוגנים ע"י גוף השלדה. שום חלק חשמלי איננו חשוף, פרט למחברים חשמליים.
 • תמסורת התנועה וההזנה הינה תמסורת הילוכים פלנטאריים ותמסורת הילוכי תבריג. אין סכנה של תנועות פתאומיות של ראש המסור כתוצאה מתקלה במעצור המנוע החשמלי.
 • בורגי התבריג נתמכים ע"י מסבי מחט גליליים ציריים משומנים בשמן ומסבי לחץ כדוריים ציריים.
 • מנוע ה-HF מצויד במצמד החלקה בעל דסקיות רבות לשם הגנה על ההילוכים במקרה של היתקעות דיסק החיתוך. המצמד ניתן להסרה קלה ולשירות קל, או להחלפה במקרה הצורך.
 • תמסורת סיבוב הזרוע מוגנת ע"י מצמד החלקה בעלה דסקיות רבות במקרה של היתקעות דיסק החיתוך. המפעיל יכול פשוט "לקחת אחורה" ממקום החיתוך ולהתחיל מחדש. גם מצמד זה ניתן להסרה ולשירות קלים במקרה הצורך.
 • הזוג התחתון של גליליים קוניים מותקן על צירים אקסצנטריים מתכווננים.

אביזר ניתוק מהיר להתקנת דיסק החיתוך (פטנט)

חברת Tractive AB שמה דגש משמעותי על יצירת פתרונות טכניים עבור מוצריה שהם פתרונות בטוחים לשימוש. זהו הקריטריון החשוב ביותר בעת תכנון המכונות שלנו.

מכונת Pentruder 8-20HF מצוידת באביזר ניתוק מהיר, מוגן פטנט, עבור דיסק החיתוך. כוונת אביזר זה היא קודם כל להגביר את רמת הבטיחות ואת קלות השימוש. אביזר ייחודי זה עבור אוגן דיסק החיתוך משפר את רמת הבטיחות ומפשט משמעותית את ההתקנה המגושמת, במיוחד כאשר יש לבצע חיתוך שטוח. ניתן תמיד להתקין את דיסק החיתוך לאחר הצבת המכונה, באופן רדיאלי, וניתן למנוע התקנה בעיתית וקשה.

התקנת דיסק החיתוך עבור חיתוך שטוח תמיד הייתה מגושמת יחסית, ולעתים קרובות יש להתקין את ראש המסור ואת הדיסק יחדיו, וייתכן ויהיה זה קשה להתקין גם את דיסק החיתוך הרגיל עבור חיתוך עליון או תחתון, או אפילו עבור חיתוכים אנכיים אם המרווח הפעולה הזמין הוא מוגבל.

עם אביזר החיבור המהיר של Pentruder כל הבעיות הללו נעלמות. בהנחה שהמפעיל מאומן בתפעול נכון של האביזר, יביא הדבר לשיפור משמעותי הן בבטיחות והן ביעילות.

מסילות ותומכות

המסילות והתומכות מתוכננות לספק רמה גבוהה של קשיחות ויציבות במשקל הנמוך ביותר האפשרי. העיצוב ייחודי בכך שהוא מאפשר לגלילי ההובלה של ראש המסור להיות מיושרים אחד מעל לשני, באותו המישור של החיתוך. זאת על מנת לספק רמות גבוהות ביותר של בטיחות, יציבות ודיוק החיתוך.
· המסילות הינן בעלות משקל נמוך ביותר, רק 6.7 ק"ג לכל מטר המסילה. למרות המשקל הנמוך, הקשיחות והיציבות של המערכת מספיקה לעומסים כבדים ועבודות עם דיסקים בקוטר עד 2.0 מטר.

· המסילות מצוידות בפסי פלדת אל-חלד עליהם רצים הגלילים. הם מספקים עמידות גבוהה לבלאי ובקרה מדויקת של ראש המסור. חריצים בהם ממוקמים פסי ההובלה יוצרו בדיוק הגבוה ביותר.

· המסילות ניתנות להתקנה מהירה וקלה באמצעות יחידת חריץ-T, המסופקת עם בורג משומן ומוגן ואום מוקשחת שרוולית. אבטחת האום מבטיחה שהעומס על הבורג יהיה תמיד מתאים להידוק המסילה. מערכת זו משפרת את רמת הבטיחות ומפחיתה סיכוי של התרופפות האום עקב רעידות או שינויי עומסים.
· התומכות הן גמישות וקלות לשימוש. נדרשות שתי תומכות לפחות להתקנת מסילה אחת. במקרה של הצמדת שתי מסילות יש להשתמש בשלוש תומכות לפחות, כאשר אחת מהן חייבת להיות מותקנת ישירות מתחת לחיבור בין שתי מסילות.

מגן הדיסק

מגני הדיסק מיוצרים משכבות של אלומיניום מוקשח, מוברגות יחד על מנת להשיג חוזק וקשיחות. מגני הדיסק זמינים בארבעה קוטרים שונים: 800, 1000, 1200, 1600 מ"מ, לחיתוך רגיל ושטוח.
מגני דיסק כיסוי מלא מקבילים בקוטרים של 600, 800, 1000, 1200 מ"מ זמינים לשימוש יחד עם מוביל מקבילי מיוחד.
· תקנות חדשות מטילות דרישות חדשות ומחמירות יותר של הבטיחות, ואי לכך – גם על מגני הדיסק. עקב עיצוב קל המשקל, סביר יותר שהמפעיל יבחר להשתמש במגנים בכל העבודות – זה לא היה ככה תמיד! המגנים על Pentruder 8-20HF כל כך נוחים וקלים שיש להשתמש בהם תמיד. זוהי דרישה בסיסית לתפעול בטוח של המכונה.
· ההתזה מהדיסק הופחתה הודות ליחידת הגנה מסתובבת נוספת.
· הודות לבקרה אוטומטית של מגן הדיסק בעת תנועת זרוע החיתוך, המפעיל אינו נדרש לכוון את המגן באופן ידני בעת פעולת המכונה.
· יחידות צד נתיקות. במגנים מחולקים לשלושה חלקים, עם חלק מרכזי קבוע ושני חלקי צד נתיקים לחיתוך לתוך המשטחים הסמוכים.

יחידת כוח תדירות גבוהה Pentpak 422

 • יחידת כוח תדירות גבוהה Pentpak 422 עוצבה בתפיסה חדשה וייחודית. היחידות האלקטרוניות מתוכננות במיוחד עבור Pentpak 422 ויחידת הכוח מהווה את אחד העיצובים הקומפקטיים ביותר בשוק. היא מספקת ביצועים יוצאים מן הכלל המשולבים עם אמינות, בטיחות וקלות השימוש.
  תקנות חדשות של תכנון מכונות ומפרטים לגבי הבטיחות הפנימית העצמית שלהם היוו פרמטרים מנחים בתכנון ופיתוח של יחידת הכוח הזו.
  תכנון, תפקוד ותכונות מיוחדות של Pentpak 422.
 • למען בטיחות וגמישות, כל הפונקציות מבוקרות דרך יחידת השליטה מרחוק. לכן המפעיל יכול תמיד להימצא במיקום הבטוח והטוב ביותר ועדיין להיות בשליטה מלאה על המכונה.
 •  מערכת השליטה מרחוק תורמת לרמת הבטיחות הגבוהה. כל הפונקציות מאופסות באופן אוטומטי ברגע ניתוק החשמל, או עם הפעלת אחד מלחצני החירום. הדיסק, הן בסיבוב חופשי והן בעת החיתוך, ימשיך להסתובב עקב תנופתו, אך ייעצר לאחר כמה שניות. אם הדיסק מסתובב אך לא נמצא במצב חיתוך, זמן העצירה יהיה ארוך יותר. שום פונקציה לא נשמרת לאחר כיבוי יחידת הכוח. בכל הפעלה מחדש, יחידת הכוח מתחילה באותו המצב ההתחלתי עם כל הפונקציות מאופסות.
 •  הממיר מקורר מים, מה שמספק קירור מעולה של מודולי הכוח בממיר התדירויות.
 •  אם יחידת הכוח פועלת ללא אספקה מספקת של מי הקירור, היא עדיין מוגנת בפני חימום-יתר באמצעות חיישן הטמפרטורה בתוך יחידת הכוח.
 • יחידת Pentpak 422 הינה קטנת ממדים ושוקלת רק 26 ק"ג, אך עדיין מסוגלת להפעיל את המנוע החשמלי עם תפוקת המוצא מתמדת של 22kW.
 • יחידת הכוח היא בעלת מקדם יעילות כללי גבוה, ובמתח של 400 וולט נתיך השהייה של 32 אמפר יהיה מספיק על מנת להפעיל את יחידת הכוח ואת המנוע בתפוקת המוצא המסווגת שלהם. אנו ממליצים להשתמש בנתיך של 40 אמפר, אם אפשרי. אפילו נתיך השהייה של 16 אמפר ניתן לשימוש, אך אז תפוקת הכוח "הנדרשת" חייבת להיות מופחתת ע"י סיבוב וסת ההזנה על שלט הרחוק ל-65%.
 • כל הציוד החשמלי והאלקטרוני מוגן תחת כיסויים והגישה אליו איננה קלה. ההתקנים היחידים שניתנים להפעלה הם לחצן ההתנעה (ירוק) ולחצני עצירת החירום.

שימוש מיועד של Pentruder CBK ו-Pentpack 422

מכונת ניסור בטון Pentruder 8-20HF מיועדת לשימוש יחד עם יחידת הכוח Pentpak 422, ומותרת לשימוש אך ורק לחיתוך בטון וחומרים דומים. המלצתנו המפורשת היא לא להשתמש במכונה לחיתוך שום חומר אחר. ה-Pentruder 8‑20HF לא ניתנת לשימוש עם סוגים אחרים של יחידות הכוח. אם המכונה תחובר לסוגים אחרים של יחידות הכוח (ממירי תדירות), חברת Tractive AB מסירה כל אחראיות על המוצר.


אזהרה! שים לב שהאחראיות של Tractive AB כיצרן המכונה תהיה תקפה רק כאשר ראש המסור, Pentruder CBK, נמצא בשימוש עם יחידות הכוח, המכונות וציוד האביזרים מייצורה ומקורה של Tractive.


ה-Pentpak 422 מיועד קודם כל לספק כוח למסורי הקיר Pentruder HF. ניצן גם להשתמש בו להפעלת מכונות אחרות מפס הייצור שלנו, כגון MD-1, תיבת תמסורת קידוח 4 מהירויות, כמו גם מסורי התיל שלנו. למידע, נא לפנות למשווק המקומי. שים לב שהאחראיות של Tractive AB כיצרן תהיה תקפה רק כאשר Pentpak 422 נמצא בשימוש עם המכונות וציוד האביזרים מייצורה ומקורה של Tractive.


חשוב! לעולם יש להיוועץ עם Tractive AB או עם הנציג שלנו לפני חיבור כל סוג אחר של מכונה או ציוד פרט ל-Pentruder 8-20HF ליחידת הכוח. שים לב שהאחראיות של Tractive AB כיצרן המכונה תהיה תקפה רק כאשר ראש המסור, Pentruder CBK, נמצא בשימוש עם יחידות הכוח, המכונות וציוד האביזרים מייצורה ומקורה של Tractive.

אמצעי זהירות

חשוב ביותר שהמפעיל יהיה בעל ידע והבנה מלאים של ההוראות להלן:
אין להשתמש במסור זה אלא אם המפעיל מכיר במלואה את תכולת המדריך הזה והודרך בהפעלת המכונה ע"י המפיץ המורשה של מוצרי Tractive AB. למפעיל אחריות מלאה על האופן בו מופעלת המכונה. תהיה זו אחריותו של הרוכש שהמפעיל יקבל את כל המידע הדרוש להפעלה, השימוש והטיפול במכונה באופן בטוח ונכון.

 • אזהרה! טיפול לא נכון במכונה עלול לחשוף את המפעיל ו/או האנשים בקרבת המכונה לסכנה.
 • חברת Tractive AB מסירה כל אחראיות על נזקים לאנשים ו/או רכוש כתוצאה משימוש במכונה, באם הם נגרמו ע"י שימוש לא נכון או ע"י נזקים שהופיעו כתוצאה של תחזוקה רשלנית או לא נכונה, או כתוצאה ממחדל בבדיקה ובקרה של המכונה בנוגע לנזקים ו/או תקלות.
 • אזהרה! מסור הקיר Pentruder, בשימוש נכון, הוא כלי ניסור בבטון בטוח ויעיל. אם המכונה לא מתופעלת באופן נכון, עלול הדבר לחשוף את המפעיל ואנשים אחרים הנמצאים באותו אזור לסכנה קיצונית או אפילו סכנה של פגיעות קטלניות.
 • אזהרה! אמצעי הזהירות הבסיסיים הם שכל האנשים הנמצאים באותו האזור או באותו המקום של המכונה ילבשו ציוד הגנה, כולל קסדה, נעלי בטיחות, כפפות, הגנת עיניים ואוזניים, וכל אמצעי הזהירות האחרים הישימים באתר יכובדו.
 • אזהרה! הדיסק מסתובב במהירות היקפית של עד 60 מ'/שנייה, כלומר – מעל 200 קמ"ש. כמות האנרגיה השמורה בדיסק שכזה היא משמעותית ביותר, ויש חשיבות עליונה לכך שהמכונה תהיה מותקנת תמיד בהתאם להוראות המובאות במדריך זה, ומגן הדיסק מותקן תמיד.
 • אזהרה! לפני תחילת העבודה, לעולם יש לבדוק שהציוד במצב ללא שום תקלה ושכל הפונקציות נכונות.
 • אזהרה! מעולם אין לחבר את כבל המתח של יחידת הכוח למנוע HF כאשר יחידת הכוח מופעלת. יש ללחוץ על לפחות אחד מלחצני החירום לפני חיבור כבל המתח ליחידת הכוח ולמנוע HF.
 • אזהרה! יש לכבות את יחידת הכוח ולנתק את פלאג 32 אמפר וכבל מיחידת הכוח לפני תחילת ביצוע כל שירות או תיקון.
 • אזהרה! התקנה והסרה של ראש המסור מתבצעת אך ורק כאשר ראש המסור מנותק מיחידת הכוח ע"י הסרת כבל הכוח ממנוע HF של המסור והסרת כבל 24 V DC ממנועי ההזנה והתנועה.
 • אזהרה! ! התקנה והסרה של מגן הדיסק ומסור הדיסק מתבצעת אך ורק כאשר ראש המסור מנותק מיחידת הכוח ע"י הסרת כבל הכוח ממנוע HF של המסור והסרת כבל 24 V DC ממנועי ההזנה והתנועה.
 • אזהרה! יש להתקין את תומכי המסילה אך ורק בהתאם להוראות המדריך הזה.
 • אזהרה! על מנת לשמור על רמת הבטיחות המובנית בתכנון ועיצוב המכונה הזו, יש להשתמש אך ורק בחלקי החילוף המקוריים של Tractive AB. חברת Tractive AB מסירה כל אחראיות על נזקים כתוצאה משימוש בחלקי חילוף לא מקוריים.
 • חשוב! עדיף להשתמש ביחידת הכוח רק כאשר היא ניצבת על גבה עם ארבעת המדים פונים כלפי מעלה.
 • חשוב! יחידת הכוח מקוררת במים, ויש לרוקנה ממים כאשר טמפרטורת הסביבה היא בסביבות ומתחת ל-0 מעלות צלסיוס. כדי לרוקן לגמרי את יחידת הכוח בטמפרטורות מתחת לאפס, יש לכבות את מנוע הדיסק, לנתק את אספקת המים, להפעיל את המים בשלט הרחוק ולהוציא את כל המים באמצעות אוויר דחוס. לחלופין, אם אין אספקת מתח חשמלי, יש להכניס אוויר דחוס אחורה דרך האביזר המתחבר לראש המסור. אזי שסתום הבדיקה בשסתום ON/OFF ייפתח ושארית המים ביחידת הכוח ניתנת עתה להוצאה בלחץ אוויר.
 • חשוב! מודולי הכוח ביחידת הכוח מקוררים במים, ולכן לחץ המים חייב להיות מוגבל למכסימום 5 bar. אספקת המים יכולה להיות מחוברת אך ורק לצינור הקצר של שסתום המים ON/OFF על יחידת הכוח. אין להחליף את אביזרי החיבור המהיר באביזרי החיבור שאינם פתוחים לגמרי כאשר הם מנותקים.
 • חשוב! יש לחבר את יחידת הכוח רק למכונות Pertruder 6-8HF, 6-12HF, 8-20HF, מסורי התיל של Pertruder, מנועי קידוח או כל ציוד שכזה אשר יוצר או אושר ע"י Tractive AB.

התחלה

יש לבצע הכנות מסוימות לפני תחילת העבודה.

ניקוי: יש לנקות את המכונה ביסודיות ולבדוק את כל הפונקציות לפני השימוש בה.

כלים: יש להשתמש אך ורק בכלים המיועדים לשימוש עם המכונה: ראצ'ט ½", תושבת 19 מ"מ (3/4"), תושבת אלן 8 מ"מ (5/16"), ידית-T (5/16"), מפתח אלן משושה.

חיבורים מהירים: יש לבדוק את אביזר החיבור המהיר של מנוע HF לפעולה תקינה ולניקיון. יש לגרז את הברגות הברגים פעם בשבוע.

גלילי הובלה: יש לבדוק שגלילי ההובלה בראש המסור יכולים לנוע באופן חופשי ללא יותר מדי חיכוך. תמיד קיימת מידה מסוימת של חיכוך מאחר והמסבים הם בעלי אטימה כפולה, הן עם אטם גומי והן עם אטם פלדה. יש לחליף את המסבים והאטמים אם הם בלויים מדי או אם הגלילים אינם נעים בחופשיות.

יחידת שלט רחוק: יש לבדוק את יחידת שלט הרחוק לפעולה תקינה, ולבדוק שהחיבורים נקיים וללא נזק.

הזנת מים: יש לבדוק שניתן לספק למכונה מים נקיים וקרים, לפחות 4 ליטר לדקה (1 גלון לדקה).

אטם מים בראש המסור: על זרוע המסור ישנו ציר מסתובב, עם אטמים, המשמש להזנת מים לציר הסיבוב והלאה לשני הצדדים של אוגן הדיסק. שני אטמים אוטמים את המים המוזנים דרך הציר, והלאה דרך אוגן הדיסק לדיסק עצמו. בדיוק מעל לבורג הידוק החיבור קיים קדח קטן לניקוז המים.

חשוב! אם המים יוצאים דרך קדח ניקוז המים (ראה פרק התחזוקה) בזמן שהמים פתוחים, זהו סימן לכך שיש להחליף את האטמים. יש לבדוק את האטימים כל יום, ואת השמן בזרוע – פעם בשבוע. אם האטמים אינם מוחלפים בזמן, המים עלולים להיכנס לתוך התמסורת ותיבת ההילוכים של המסור, דבר שיגרום להיתפסות התמסורת או לנזקים בלתי הפיכים.

ראה את פרק התחזוקה להוראות החלפת האטמים.

כבלי כוח: יש לבדוק את כל כבלי החשמל והחיבורים לתקינות ולמצב ללא כל נזק.

ספק כוח: יש לבדוק האם קיימת באתר אספקת מתח מספקת. המכונה חייבת להיות מחוברת למתח תלת-פאזי 380-500 וולט. ביחידת הכוח ישנו חיבור 5 פינים, 32 אמפר, בסטנדרט אירופאי. במתח של 400 וולט, נתיך השהייה של 32 אמפר יספיק על מנת להריץ את יחידת הכוח ואת המנוע בתפוקתם המסווגת המכסימאלית. אנו ממליצים להשתמש בנתיך של 40 אמפר, אם אפשרי. אפילו נתיך השהייה של 16 אמפר ניתן לשימוש, אך אז תפוקת הכוח "הנדרשת" חייבת להיות מופחתת ע"י סיבוב וסת ההזנה על שלט הרחוק ל-65%.
אמצעי זהירות באתר: לפני תחילת העבודה, יש לבדוק עם מנהל העבודה באתר שמולאו כל דרישות הבטיחות. יש להמתין ולקבל את אישורו של הגורם המוסמך באתר לגבי אמצעי הזהירות ומצב התקנת המכונה לפני תחילת העבודה.

אזהרה! אם קיימת אפשרות שגושי בטון עלולים ליפול ולגרום פציעה או נזק לאנשים או לרכוש, יש לאבטח אותם לפני תחילת העבודה. יש לגדר את איזור הסכנה עם סרטי או חבלי סימון ולמנות אחראי שיימצא במקום בטוח וימנע גישה של אנשים לא מורשים.
הכנה והתקנה של רגלי המסילה והמסילות

בורגי הידוק: יש להתקין את רגלי המסילות והמסילות כך שלא תהיה אפשרות של ניתוקן בעת פעולת המכונה, או תוך כדי שינויים פתאומיים של עומס על בורגי העיגון.

רגלי המסילה מתוכננות להצמיד את המסילה למשטח עליו תעבוד המכונה. יש להרכיב את הרגלים באמצעות בורגי M12 x 60 (1/2" x 2") מאיכות 10.9 או טובה יותר, עם קית עבה ועוגנים מסוג HKD M12 (1/2") או זהים. ראה איור להלן.

אזהרה! חברת Hilti לא ממליצה יותר להשתמש בעוגני HKD שלהם להידוק מהדקי הקיר ומסילות המסור. יש להשתמש בעוגנים אמינים אחרים מסוג HKD. אם לא ניתן להתקין עוגני HKD או עוגני איכות גבוהה אחרים באופן בטיחותי, יש להתקין את רגלי המסילה באמצעות ברגים העוברים דרך הקיר ודסקיות ואומים, על מנת להשיג את רמת הבטיחות הנדרשת.

מיקום הרגליים: עדיף להרכיב את רגלי המסילה במצב המוצג באיור להלן. המרחק מקצה הרגליים למרכז החיתוך הוא 128 מ"מ ("5). המרחק בין בורג העוגן למרכז החיתוך הוא 200 +/- 25 מ"מ (8" +/- 1").

מיקום הרגליים חלופי: בנסיבות מסוימות יהיה זה בלתי אפשרי להתקין את רגלי המסילה כפי מוצג באיור להלן. אם יש להתקין את רגלי המסילות באופן שונה, עלול הדבר להשפיע על יציבות המסילה. במקרה זה יש להתקין יותר רגלי המסילה על מנת לפזר את העומס ולהגדיל את היציבות במהלך ניסור בטון.

כיוון גובה רגלי המסילה: גובה המזלג ניתן לכיוון מלוא 12 המ"מ ע"י סיבוב המזלג עם או נגד כיוון השעון, זאת על מנת לפצות על אי-סדירויות של הקיר. לפני התקנת המסילה, נא לוודא שהמזלג אינו מוברג לגמרי החוצה. יש להשאיר לפחות חצי סיבוב ממצב פנימה לגמרי או החוצה לגמרי.

התקנת מסילה: המסילה מותקנת באמצעות בורגי הידוק המותאמים בתוך התושבת של רגל המסילה. להתקנת מסילה אחת, יש להשתמש בשתי רגליים לפחות. בורגי ההידוק צריכים להיות מהודקים במומנט של 50 Nm (די חזק) באמצעות מפתח פתוח 19 מ"מ (3/4").

התקנת ראש המסור על המסילה

ראש המסור רץ על המסילה על גבי ארבעה גלילים קוניים. הגלילים העליונים מותקנים על צירים אקסצנטריים, שננעלים ומשתחררים ע"י סיבוב ידיות ההרמה. בהנחת המסור על המסילה, הגלילים התחתונים משתלבים ראשונים. לאחר מכן מרימים את ראש המסור כלפי המסילה על מנת לשלב את הגלילים האקסצנטריים, מניעים את הראש קלות לאורך המסילה כדי לשלב את תמסורת ההנעה עם המסילה, משחררים את פיני הנעילה ומסובבים את הידיות כלפי פנים עד אשר פיני הנעילה משתלבים שוב.

אזהרה! לפני תפעול המסור, יש לבדוק תמיד שהצירים האקסצנטריים נעולים במקומם, על מנת למנוע נפילת המסור מן המסילה. אין לסובב את הידיות אלא אם פיני הנעילה משוחררים.

אביזר חיבור מהיר של מנוע HF על ראש המסור

על מנת להקטין את משקל החלקים שעל המפעיל לטפל בהם, ראש המסור מחולק באופן בסיסי ליחידת ראש המסור ומנוע ההנעה.

מנוע ה-HF מורכב על גבי ראש המסור באמצעות אביזר חיבור מהיר פשוט ואמין. שני בורגי ההידוק מחזיקים את מנוע HF בבטחה במקומו בעת פעולת המכונה. להתקנת מנוע ה-HF, יש ליישר את ציר ההנעה בעל שגמים ויתדות ההידוק מול החורים בראש המסור, לסובב את דיסק המסור ידנית באיטיות רבה עד אשר השגמים משתלבים והמנוע מתיישב באופן הולם. אזי יש להדק את בורגי ההידוק באמצעות מפתח-T אלן 8 מ"מ.

להסרת מנוע ה-HF, סובב את בורגי ההידוק שלושה (3) סיבובים שלמים נגד כיוון השעון ומשוך את המנוע ישירות מראש המסור.

אזהרה! על מנת למנוע כל אפשרות של פציעה כתוצאה מהפעלה מקרית של מנוע ה-HF, יש לנתק את כבל החשמל בין יחידת הכוח Pentpak 422 לבין מנוע ה-HF כאשר המנוע מותקן או מוסר מראש המסור.

אביזר חיבור מהיר של דיסק יהלום המסור - עקרון פעולה:

דיסק המסור מורכב על האוגן באמצעות צווארון חיצוני ומהודק ע"י בורג מרכזי מיוחד, או, עבור חיתוך שטוח, על אוגן חיתוך שטוח מיוחד ע"י 6 ברגים ואומים נגדיים.

אוגן הדיסק מסופק, ללא תלות בסוג הדיסק, עם חריץ T רדיאלי למרכז האוגן. האוגן, עם הדיסק המורכב עליו, מותקן על הציר ויתד המשיכה של המכונה אשר מתאים לחריץ-T על האוגן. כאשר האביזר מהודק ע"י בורג ההידוק בחלק האחורי הציר, האוגן מהודק כלפי ציר המכונה באמצעות יתד המשיכה שנע לאחר מכן כלפי פנים.

האוגן והציר מסופקים עם שגמי ההנעה על מנת להעביר את מומנט הפיתול לדיסק. השגמים חייבים תמיד להיות מיושרים, ברשת, כדי שהצימוד יפעל כהלכה.